Tak, ponieważ w polskim prawie farmaceutycznym nie ma regulacji prawnych, które zabraniałyby farmaceutom umieszczania Lekolepek na opakowaniach leków po ich wydaniu pacjentom. Lekolepki mają być naklejane na opakowania produktów leczniczych w aptece, zgodnie z przyjętymi standardami międzynarodowymi, po uzyskaniu zgody pacjenta kupującego dany lek na dokonanie tej czynności, mieszczącej się w zakresie opieki farmaceutycznej świadczonej przez farmaceutę w aptece po sprzedaży produktu leczniczego pacjentowi. Podkreślenia wymaga fakt, że zgoda pacjenta na naklejanie Lekolepek na opakowaniu produktu leczniczego nie jest w tej sytuacji warunkiem koniecznym, ponieważ nie ma regulacji prawnych stanowiących o takim obowiązku. Co istotne, naklejanie Lekolepek na opakowaniach produktów leczniczych przy ich wydawaniu przez farmaceutę pacjentowi kupującemu dany lek nie będzie naruszało również praw własności przemysłowej producentów leków, ze względu na to, że:
– Lekolepki mają być naklejane na opakowaniach leków w wolnym miejscu, nie zasłaniając nazwy handlowej leku, nazwy substancji czynnej, kodu kreskowego, daty ważności ani numeru serii, a także – jeżeli będzie to możliwe – znaku towarowego producenta leku.
– wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego oznaczonego znakiem towarowym producenta na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podmiot uprawniony taki jak na przykład apteka, punkt apteczny lub szpital za jego zgodą powoduje wyczerpanie prawa ochronnego znaku towarowego, przez co nabywca leku oznaczonego tym znakiem może bez zgody podmiotu odpowiedzialnego dokonywać m.in. nieistotnych zmian na opakowaniu leku, za które należy uznać ewentualne naklejanie Lekolepek na znaku towarowym producenta.
– naklejanie Lekolepek na opakowania produktów leczniczych nie jest w stanie zaszkodzić renomie znaku towarowego ani podmiotu do niego uprawnionego oraz nie powoduje powstania wrażenia istnienia powiązań gospodarczych pomiędzy osobą trzecią a właścicielem znaku towarowego, przez co konieczność uzyskiwania przez farmaceutów każdorazowej zgody na naklejanie Lekolepek na znakach towarowych producentów produktów leczniczych umieszczonych na ich opakowaniach nie ma zastosowania w tym przypadku. Umieszczanie Lekolepek na opakowaniach produktów leczniczych uzyskało pozytywną aprobatę m.in. Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Ministerstwa Zdrowia Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, którzy uznali to działanie za dopuszczalne, jako wpisujące się w ideę szeroko rozumianej opieki farmaceutycznej sprawowanej na linii farmaceuta – pacjent.